Dom publicystyczny
Trzecia Droga on Facebook
Kategorie: Wszystkie | Freetime | Gry | Kultura | The Great Project | Trzecia Droga
RSS
piątek, 29 stycznia 2010
Na szybko, albo jak łatwo wpaść w szpony komercji

W tej chwili boczny panel bloga zaśmiecony jest niesamowicie przez różne rzeczy. Głównie przez reklamy i link do facebooka. Nie znaczy to, że postanowiłem dorobić przy pomocy bloga, nie martwcie się. Po prostu jestem ciekaw działania mechanizmu AdTaily, a Facebook pomoże mi zorientować się w ilości czytelników, którym zdarza się wchodzić tu nie tylko przypadkiem. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to będzie doświadczenie traumatyczne, ale zwyczajnie muszę wiedzieć. Dlatego zachęcam do zostawania fanami.

00:59, wypisany , Gry
Link Komentarze (2) »
środa, 27 stycznia 2010
Killing in the name of, albo czego masa nie uświadomi sobie nigdy
Niedawno jeden z czytelników raczył porównać mnie do gimnazjalisty zachwyconego tekstami RATM. Ostatnio w gimnazjum byłem dość dawno temu, więc część pierwsza ewidentnie się nie zgadza. A druga? No cóż, nie będę ukrywał, że RATM lubię. Ich teksty też. Ale nie o moich preferencjach ta notka. To porównanie przypomniało mi o pewnym bardzo ciekawym wydarzeniu, które może mieć niemały wpływ na branżę gier.
czwartek, 21 stycznia 2010
Sprostowanie, albo jak to miło jest się mylić
Napisałem to, co napisałem. I, ku mojemu zaskoczeniu, ktoś bezpośrednio zaangażowany w Kontrakcję odpowiedział. Ja, autor bloga czytanego przez jakieś piętnaście osób (w godzinach szczytu), dostałem odpowiedź z pierwszej ręki. Dlatego niniejszym odszczekuję.
A na co komu jaja, albo jak poddać się bez walki
Zabaw z Microsoftem ciąg dalszy. Jak podaje GameCorner Kontrakcja zmieniła nazwę na wewantlive.com, zrezygnowała ze stania w opozycji do akcji "Nie przerabiam - nie kradnę" w zamian za obietnicę poinformowania Centrali o postulatach polskich graczy. Krok naprzód? tia...
wtorek, 19 stycznia 2010
Całujcie misia, albo jak zostać dojną krową
No zwyczajnie nie mogłem się nie wypowiedzieć na ten temat. Microsoft postanowił przypomnieć polskim graczom, że są złodziejami i pijakami, a polscy gracze przypomnieli Microsoftowi, że bujać to my, panowie szlachta. Słów kilka na temat tej uroczej dyskusji.
piątek, 15 stycznia 2010
Muchy się nie mylą, albo jaki jest mój problem z MW2
No i zaczęło się. Wojna mainstreamu z alternatywą osiągnęła punkt krytyczny. Kiedy i gdzie? Oczywiście po wydaniu sztandarowego tytułu mainstreamowego - MW2. Pewnie wszędzie, ale ponieważ ja wszędzie nie wchodzę, to odniosę się tylko do forum GameCornera.
poniedziałek, 11 stycznia 2010
Powieść w odcinkach, albo jak uratować efpeesy przed upadkiem
Postanowiłem pójść na łatwiznę i wkleić propozycję fabuły do gry FPP, którą wypisuję ostatnimi czasy na Forum GameCorner. Miłego czytania.
piątek, 08 stycznia 2010
FOnline, albo jak reaktywuje się bloga pod wpływem impulsu
No i jednak wróciłem. Już myślałem, że z blogowania nic nie będzie i lepiej zawczasu dać sobie spokój, a jednak siedzę i piszę. Nie mam zielonego pojęcia, czy uda mi się kontynuować pisanie, ale zrobię, co mogę. A piszę dlatego, że trafiłem na niesamowitą perełkę i zwyczajnie muszę się swoim odkryciem podzielić. Panie i Panowie, przed Państwem FALLOUT ONLINE!
niedziela, 31 maja 2009
Teraz Wasza Kolej, albo czy będzie się jeszcze coś działo.

Jakis czas temu trafiłem na ciekawy program. Chodzi o RPG Makera. Stąd moja propozycja - dla wszystkich ambitnych. Stwórzcie ciekawą grę i podeślijcie ją do mnie. Oto kilka prostych założeń:

  1. Gra może być krótka. Nie musicie tworzyć epopei, grunt, żeby było ciekawie.
  2. Odpuśćcie sobie system walki i awansów. Możecie skorzystać z rozwiązań gotowych, bo nie na tym mi zależy.
  3. Nie zaczynajcie w domu! Nienawidzę erpegów, które zaczynają opowieść od wieśniaka, który napotkał jakiś kataklizm i teraz wyrusza w świat. Stwórzcie proszę historię kogoś, kto coś umie i jego celem nie jest znalezienie pięciu jajek dla mamy.

Jeśli Wy lub ktoś z Waszych znajomych stworzycie coś ciekawego, wyślijcie mi grę lub namiary na nią. Ja pociągnę za odpowiednie sznurki i postaram się wypromować autora;)

16:33, wypisany , Gry
Link Komentarze (4) »
czwartek, 14 maja 2009
Tylko ty możesz uratować świat, albo o pieniądzach Brązowego Danka.
Na ekranach kin pojawił się Najbardziej Oczekiwany Film Roku! Anioły i Demony, kolejna ekranizacja powieści Dana Browna, w roli głównej Tom Hanks. Filmu nie oglądałem i nie obejrzę. Oto dlaczego.
 
1 , 2 , 3 , 4